Witamy na oficjalnej stronie internetowej regionalnego ośrodka Enterprise Europe Network w Sopocie


 

Nowe ulgi podatkowe i dotacje na B+R na przykładzie Szybkiej Ścieżki NCBiR - szkolenie w Gdyni

 Pomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość” i firma doradczaGrantera Sp. z o.o. zapraszają przedsiębiorców i wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu poświęconym ulgom podatkowym i dotacjom na badania i rozwój. 

  

Co?

Badania i rozwój są koniecznością dla firm, które chcą odnieść długotrwały sukces rynkowy. Przedsiębiorcy, którzy tworzą innowacyjne rozwiązania i inwestują w B+R, mogą skorzystać z dotacji nawet do 80% i zachęt podatkowych. Od stycznia 2017 roku obowiązują wyższe ulgi podatku z tytułu prowadzenia prac badawczo-rozwojowych. Jednocześnie, tegoroczna edycja konkursu tzw. „szybkiej ścieżki” realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (Poddziałanie 1.1.1 POIR) z budżetem 1,4 mld złotych, może być szansą dla innowacyjnych przedsiębiorstw na komercjalizację rozwiązań i rozwój.  
 
 • Kto i jak może skorzystać z ulgi podatkowej na B+R? 
 • O czym trzeba pamiętać, rozliczając ulgę?  
 • Co decyduje o pozytywnej lub negatywnej ocenie projektu przez ekspertów NCBiR? 
 • Na co warto zwrócić uwagę, aby zdobyć finansowanie?
 
Na te i inne pytania odpowiedzą prowadzący spotkanie „Nowe ulgi podatkowe oraz dotacje na B+R na przykładzie Szybkiej Ścieżki NCBiR” specjaliści i eksperci z kilkunastoletnim doświadczeniem.

 
Organizatorami są pomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość” oraz firma doradcza Grantera Sp. z o.o.
 
Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Enterprise Europe Network, a dzięki wsparciu Unii Europejskiej udział w projekcie i spotkaniu jest bezpłatny.
 
Rejestracja na stronie: finansowaniebir.evenea.pl 
 

 

Program:

09:30 – 10:00 
Rejestracja przy porannej kawie 
 
10:00 – 11:00
Nowe ulgi podatkowe na prace badawczo-rozwojowe – Alicja Czyszek
 • Kto może korzystać z ulgi podatkowej na rozwój i badania – ogólne zasady
 • Warunki korzystania z ulgi na rozwój i badania
 • Rodzaje wydatków podlegających odliczeniu w ramach ulgi na rozwój i badania
 • Ewidencja kosztów oraz ujęcie w deklaracjach podatkowych
 • Korzyści, problemy i ryzyko związane z rozliczeniem ulgi.
Alicja Czyszek
 
11:00 – 12:00
Szybka ścieżka (Poddziałanie 1.1.1 POIR) – Karol Bober, Rafał Kruczkowski
 • Co wiemy o „szybkiej ścieżce”? - podsumowanie statystyk i danych programu NCBiR
 • Kluczowe kryteria i co decyduje o tym, że projekt zainteresuje NCBiR
 • O czym warto pamiętać, chcąc skutecznie ubiegać się o finansowanie?
 • Dobre praktyki, przykłady i rekomendacje związane z opracowaniem projektów B+R
 • Analiza opłacalności, ocena potencjału rynkowego i wybór optymalnej ścieżki komercjalizacji
 • Alternatywne formy dotacji na prace badawczo-rozwojowe.
Karol Bober i Rafał Kruczkowski 
 
12:00 – 13:00
 

Dlaczego twój wniosek nie otrzyma grantu, czyli analiza najczęstszych błędów popełnianych przez wnioskodawców okiem eksperta NCBiR

Dawid Kentzer
 
13:00 – 14:00
Networking i indywidualne rozmowy z ekspertami
 
 
 

Prowadzący:

Alicja Czyszek – doradca podatkowy, wpisana pod numerem 09532 na listę doradców podatkowych, prowadzoną przez Krajową Radę Doradców Podatkowych (www.krdp.pl). Członek Kolegium Redakcyjnego Wydawnictw Krajowej Izby Doradców Podatkowych (2014-2017). Posiada ponad 15-lat doświadczenia w czynnościach związanych z rozliczaniem podatków. Z sukcesem prowadzi Kancelarię Podatkową, zajmującą się obsługą prawnopodatkową oraz rachunkową podmiotów gospodarczych oraz reprezentuje podatników przed organami skarbowymi i sądami administracyjnymi. Prowadzi szkolenia dla księgowych i przedsiębiorców.

Karol Bober – Prezes Zarządu firmy doradczej Grantera sp. z o.o. Absolwent Wydziału Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ekspert z kilkunastoletnim doświadczeniem w zakresie funduszy unijnych, w szczególności dotacji na innowacje i projekty o charakterze badawczo-rozwojowym. Uzyskał tytuł Lidera Innowacji Executive. Jest członkiem Rady Inteligentnej Specjalizacji Pomorza w obszarze zdrowia oraz grupy roboczej ds. Krajowych Inteligentnych Specjalizacji przy Ministerstwie Rozwoju.

Dawid Kentzer – broker technologii, specjalista w zakresie komercjalizacji przedsięwzięć naukowych, ekspert gospodarczy NCBiR. Zawodowo i naukowo działa na rzecz efektywnej współpracy środowisk naukowych oraz biznesowych, transferowania wiedzy z nauki do gospodarki. Jest byłym inwestorem (partner w BlackPearls VC), jeszcze nie aniołem biznesu, członkiem rady partnerstwa na rzecz Inteligentnej Specjalizacji Pomorza (ISP4), doktorantem, zawsze spóźnionym tatą oraz marzycielem.

Rafał Kruczkowski – koordynator pomorskiego ośrodka sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość”. Doświadczony trener i wykładowca, nauczyciel akademicki na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Specjalista w zakresie akceleracji, a także organizacji formalno-prawnej podmiotów gospodarczych na wczesnym etapie rozwoju.
 
 
 

Dla kogo?

Spotkanie jest adresowane do przedsiębiorcównaukowców i wynalazców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką projektów wdrożeniowych i możliwościami finansowania innowacyjnych przedsięwzięć badawczo-rozwojowych.

 

Kiedy i gdzie?

Spotkanie „Nowe ulgi podatkowe oraz dotacje na B+R na przykładzie Szybkiej Ścieżki NCBiR” odbędzie się 21 marca (wtorek) w Pomorskim Parku Naukowo-Technicznym w Gdyni, przy Al. Zwycięstwa 96/98, budynek IV (wejście od ul. Stryjskiej), sala F0.02 (parter).

 

Zgłoszenia i kontakt:

Wstęp wolny, aby wziąć udział w seminarium, należy zarejestrować się na stronie: finansowaniebir.evenea.pl 

 

Uwaga! Udział bezpłatny lecz liczba miejsc jest ściśle ograniczona (40 miejsc), decyduje kolejność zgłoszeń!

 

Informacji na temat spotkania udziela: Rafał Kruczkowski, pomorski ośrodek Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu ,,Wolna Przedsiębiorczość", e-mail: een@swp.gda.pl  

03-03-2017