Witamy na oficjalnej stronie internetowej regionalnego ośrodka Enterprise Europe Network w Sopocie


 

ZAPROSZENIE: Spotkanie "Komercjalizacja po zmianach ustawy o szkolnictwie wyższym", 22 stycznia 2016 r., Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Gdynia

 

Temat przewodni spotkań w 2016 roku to "Z uczelni na rynek" - chcemy przyjrzeć się trudnościom oraz szansom związanym z komercjalizacją rozwiązań wypracowanych na polskich uczelniach. Z naszych obserwacji wynika, że w Polsce sporo rozwiązań na uczelniach powstaje, sporo się patentuje, ale nie korzysta z tego polska gospodarka. Chcielibyśmy pobudzić obie strony do współpracy, albo przynajmniej do rozmowy o niej. 

Pierwsze spotkanie, pod tytułem „Komercjalizacja po zmianach ustawy o szkolnictwie wyższym - zagadnienia prawne” poprowadzi dr Małgorzata Wilińska.

Szczegółowy program:

9:45 - 10:00 rejestracja uczestników
10:00 - 11:15 Zmiany ustawy o szkolnictwie wyższym

  • powstanie, funkcjonowanie spółek celowych
  • zarządzanie prawami własności intelektualnej
  • rola Regulaminów zarządzania prawami autorskimi i prawami pokrewnymi oraz prawami własności przemysłowej oraz zasad komercjalizacji

11:15 - 11:30 przerwa kawowa
11:30 - 12:45 Zmiany ustawy o szkolnictwie wyższym

  • procedura notyfikacji badań naukowych
  • decyzja o komercjalizacji
  • zasady podziału środków uzyskanych z komercjalizacji

12:45 - 13:15 przerwa obiadowa
13:15 - 14:30 Zmiany w przepisach obowiązujące od 1.01.2016 r.
14:30 - 14:45 przerwa kawowa
14:45 - 16:00 Case study

Małgorzata Wilińska - doktor nauk prawnych, radca prawny, partner w Kancelarii Prawnej BSBI legal & tax,specjalizuje się w prawie nowych technologii, prawie Internetu, prawie autorskim, transferach technologii oraz ochronie danych osobowych. Szef polskiego biura Association Internationale de Luttecontre la Cybercriminalité z siedzibą w Paryżu.Doświadczenie zdobywała m.in. w kancelarii Wardyński i Wspólnicy doradzając w sprawach z zakresu nowych technologii, własności intelektualnej i praw autorskich, a także w spółce Gemius S.A. - liderana rynku badań polskiego Internetu.Posiada bogate doświadczenie w sporządzaniu umów dostaw i wdrożenia złożonych systemów informatycznych, umów z zakresu produkcji i dystrybucji oprogramowania, umów z użytkownikami końcowymi (umowy licencyjne, wdrożenia, wsparcia, serwisowania) oraz umów o przeniesienie praw własności przemysłowej i autorskich praw majątkowych. Ponadto doświadczenie Małgorzaty Wilińskiej obejmuje postępowania sądowe w zakresie prawa cywilnego, prawa własności intelektualnej oraz prawa handlowego. Jest autorką szeregu publikacji z zakresu prawa Internetu.

Kiedy: 22.01.2016 (piątek), godz. 10:00-16:00
Gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, sala F/H
Wstęp: wolny, wymagana rejestracja: www.pozmianach.evenea.pl

 

14-01-2016