Witamy na oficjalnej stronie internetowej regionalnego ośrodka Enterprise Europe Network w Sopocie


 

Zapraszamy na V Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorców i giełdę kooperacyjną, 12-14 października 2015 r., Katowice
Na zainteresowanych tym, jak prowadzić swoją firmę w sposób innowacyjny, czekają dyskusje dotyczące m.in. inteligentnego rozwoju, współpracy z nauką i klastrami czy rozwoju nowych technologii. Uczestnicy poszukujący optymalizacji kosztów czy wsparcia w biznesie będą mogli wziąć udział w panelach, które pozwolą im dowiedzieć się jak zarządzać wiedzą w swojej firmie, poznać lepiej temat leasingu czy uzyskać informacje dotyczące sposobu zabezpieczenia firmy przed niewypłacalnością kontrahenta.

Dla uczestników przygotowano także panele dotyczące przywództwa i dialogu, które pozwolą zapoznać się z rolą lidera i jego kompetencjami oraz poznać najlepszą metodę na rozwiązywanie konfliktów pracowniczych. W programie przewidziano również panele dyskusyjne poświęcone prężnie rozwijającym się firmom, które łączą biznes, kulturę i samorząd na rzecz rozwoju gospodarki kreatywnej, firmom rodzinnym czy osobom niepełnosprawnym na rynku pracy.

Temat międzynarodowej współpracy gospodarczej przedsiębiorstw omówiony zostanie podczas spotkań dotyczących m.in. rynku amerykańskiego, miejskich technologii i inteligentnych domów w Austrii, czołowych partnerów biznesowych Polski – Czech i Słowacji, współpracy z Rosją oraz innymi krajami.

Z myślą o młodych przedsiębiorcach i osobach, które planują założyć własną firmę zaplanowano panele dotyczące start-upów oraz Akademii Marketingu i Sprzedaży. Dodatkowo w ramach specjalnej ścieżki dla młodych przedsiębiorców podczas V EKMŚP odbędzie się Europejska Konferencja Młodej Przedsiębiorczości organizowana przez YES for Europe. Nie zabraknie także dyskusji na temat porozumienia o wolnym handlu pomiędzy UE a USA.

Podczas trwającego trzy dni kongresu odbędzie się ponad pięćdziesiąt paneli dyskusyjnych i sześćdziesiąt wydarzeń, które zgromadzą ponad czterystu ekspertów. Jak zwykle Kongresowi towarzyszyć będą Targi Usług i Produktów dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw Biznes Expo, które w jednym miejscu zgromadzą przedstawicieli dynamicznie rozwijających się firm z sektora MSP, jak i reprezentantów dużych jednostek gospodarczych posiadających ofertę usług i produktów właśnie tej gałęzi gospodarki. Pierwszego dnia odbędzie się także wręczanie wyróżnień jednostkom samorządu terytorialnego w ramach Programu "Samorząd, który wspiera MŚP".
 

Zapraszamy również rozmowy B2B, które odbędą się podczas tej imprezy w dn. 13-14 października. Wszystki informacje oraz możliwość rejestracji znajdują się na stronie https://b2bharmo.com/Kongres2015/

 
Rejestracja oraz udział w Kongresie są bezpłatne. Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie https://rejestracja.ekmsp.eu/. Zapraszamy do Katowic!

Ramowy program spotkania znajduje się na stronie http://ekmsp.eu/pl/program.


rejestracja

08-09-2015