Witamy na oficjalnej stronie internetowej regionalnego ośrodka Enterprise Europe Network w Sopocie


 

ERASMUS DLA MŁODYCH PRZEDSIĘBIORCÓW (ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEUERS) - nabór

W ramach programu przyszli i początkujący przedsiębiorcy (tj. osoby planujące założenie własnej działalności gospodarczej lub osoby, które założyły działalność w ciągu trzech lat) mają możliwość uczenia się od doświadczonych przedsiębiorców prowadzących swoje firmy w innym kraju członkowskim UE. Współpraca z doświadczonym przedsiębiorcą może trwać od 1 do 6 miesięcy, pobyt jest częściowo finansowany przez Komisję Europejską (wysokość dofinansowania różni się w zależności od kraju pobytu). Podejmowana działalność gospodarcza może być prowadzona w obrębie dowolnego sektora, w programie nie ma ograniczeń wiekowych.
W Polsce program jest realizowany za pośrednictwem 
siedmiu lokalnych punktów kontaktowych, które wspierają zainteresowanych udziałem w programie, od złożenia wniosku poprzez nawiązanie kontaktu z przedsiębiorcą przyjmującym aż do wypłaty kwoty dofinansowania na częściowe pokrycie kosztów podróży i pobytu.

Więcej informacji, w tym pełen opis procedury aplikacyjnej obejmujący rejestrację on-online i złożenie CV, listu motywacyjnego oraz biznesplanu, znajdziecie Państwo na stronie programu.

08-08-2017