Witamy na oficjalnej stronie internetowej regionalnego ośrodka Enterprise Europe Network w Sopocie


 

Misja dla firm z sektora IT do Finlandii, 20 - 24 kwietnia 2015 r.

Co?

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ze Słupska organizuje kolejną misję gospodarczą do Skandynawii. Firmy z Pomorza mogą ubiegać się o dofinansowanie udziału w wyjeździe.

Misja jest planowana w dniach 20 - 24 kwietnia 2015 r. w podczas ICTexpo 2015 w Helsinkach. W programie przewidziane są:

  • spotkania z firmami fińskimi,
  • rozmowy B2B, a także,
  • wizyty studyjne do branżowych parków-naukowo technologicznych i klastrów w ramach wymiany dobrych praktyk


Przed wyjazdem zorganizowane zostaną warsztaty, zawierające praktyczne porady dot. współpracy z Finami, a także informacje o tym, jak różnice kulturowe wpływają na relacje biznesowe.

Targi ICTexpo w Helsinkach odbędą się po raz szósty. Jest to jedno z największych IT-show w Skandynawii, gdzie przedstawione będą nowoczesne rozwiązania w branży. Impreza połączona jest z targami „Talous 2015” – platformą wymiany pomysłów i innowacji biznesowych związanych z nowoczesną gospodarką. Na targach ICTexpo planowane jest również polsko-fińskie seminarium biznesowe połączone z networkingiem dla firm.
 

Dla kogo?

Konkurs na udział w misji gospodarczej do Finlandii jest adresowany do firm ICT z sektora MŚP z całego województwa pomorskiego. Wśród wszystkich zgłoszonych do konkursu firm zostanie wyłonionych 5, które otrzyma dofinansowanie na wyjazd na targi ICTexpo.
 

Kiedy?

Termin składania aplikacji upływa 20 lutego. Misja jest planowana w dniach 20 - 24 kwietnia 2015 r.
 

O projekcie:

Misja gospodarcza organizowana jest przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. ze Słupska w ramach projektu pt. „INWESTUJ W POMORSKIE II – Promocja atrakcyjności inwestycyjnej regionu województwa pomorskiego w krajach Skandynawskich i Niemczech” współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.
Patronat honorowy objęły Ministerstwo Gospodarki, Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Misję wspiera również Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza. Na terenie Finlandii misję gospodarczą aktywnie wspiera Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Helsinkach oraz fińscy partnerzy.
 
 

Zgłoszenia i szczegóły: 

Więcej informacji i dokumenty rekrutacyjne na tej stronie internetowej >>

Zainteresowane firmy zapraszamy do kontaktu:
Bartosz Świtała, Kierownik Projektu – tel. 604 450 206, bartek@parr.slupsk.pl
Marcin Ingielewicz, Koordynator ds. Organizacji i Promocji – tel. 885 857 001, marcin.ingielewicz@sit.slupsk.pl


 Zdjęcie: Oslo Technopolis, fot. PARR

04-02-2015