Witamy na oficjalnej stronie internetowej regionalnego ośrodka Enterprise Europe Network w Sopocie


 

SZKOLENIE: Houston mamy problem!... czyli o dobrych i złych praktykach rozwiązywania sporów - Gdynia, 26 maja 2015 r., PPNT

Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość” zaprasza przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką rozwiązywania sporów i mediacji do udziału w szkoleniu „Houston mamy problem!... czyli o dobrych i złych praktykach rozwiązywania sporów”.

W trakcie spotkania w praktyce zaprezentujemy dostępne i popularne metody rozwiązywania sporów, w szczególności omówimy zagadnienia mediacji, arbitrażu i postępowania sądowego. Na podstawie wybranych przykładów pokażemy alternatywne metody rozwiązywania różnych sytuacji konfliktowych. Przedstawimy mocne i słabe strony procesu mediacji, arbitrażu i postępowania sądowego, a także praktyczne porady odnośnie unikania sytuacji konfliktowych i właściwego zabezpieczenia swoich interesów w relacjach z kontrahentem.

Jeśli w przeszłości przydarzyły się spory z klientem lub chcesz wiedzieć jakie są drogi rozwiązywania biznesowych konfliktów to szkolenie jest dla Ciebie! Przyjdź i dowiedz się:

  • Czy mediacja przerywa bieg przedawnienia?
  • Ile kosztuje mediacja?
  • Czy każdy może być mediatorem?
  • Kiedy warto skorzystać z tej formy rozwiązywania sporów?


Szkolenie „Houston mamy problem!... czyli o dobrych i złych praktykach rozwiązywania sporów” są realizowane w ramach projektu Enterprise Europe Network. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej udział w projekcie oraz w szkoleniu jest bezpłatny.

 

Program szkolenia:

 

9.45-10.00

Rejestracja

10.00

Powitanie

10.15 

„Lepiej zapobiegać, niż leczyć” – jak właściwie kształtować swoją sytuację prawną, kiedy podpisujemy umowę, oraz w trakcie  jej realizacji. 

Anna Kujaszewska

11.30

Przerwa kawowa

11.45

„Być Dalajlamą w świecie Gordonów Gekko”- jak przygotować się do procesu efektywnego procesu negocjacji lub mediacji z drugą stroną oszczędzając swój czas i pieniądze.

Magda Bellwon

13.00

Przerwa kawowa

13.15

Case study „Okiem adwokata i mediatora”- przedstawienie dwóch punktów spojrzenia na sytuację konfliktową pomiędzy przedsiębiorcami wraz z analizą kosztowności i efektywności dostępnych metod jej rozwiązania.

Magda Bellwon, Anna Kujaszewska

14.45

Podsumowanie. Pytania i odpowiedzi.

15.00

Zakończenie

 

Prowadzący:

Magda Bellwon – mediator, trener umiejętności mediacyjnych, wykładowca. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Gdańskim, Podyplomowe Studium z Mediacji, Negocjacji i innych Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów na Uniwersytecie Warszawskim oraz liczne kursy i warsztaty z zakresu mediacji i polubownych metod rozwiązywania sporów. Od ośmiu lat praktykujący mediator, wpisany na listę stałych mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku w sprawach cywilnych i karnych. Właścicielka firmy „Conseo”, zajmującej się prowadzeniem mediacji, negocjacji oraz szkoleń z zakresu mediacji, komunikacji i negocjacji.

Anna Kujaszewska – adwokat, w latach 2010-2012 odbyła aplikację adwokacką w Pomorskiej Izbie Adwokackiej. Autorka licznych publikacji z zakresu prawa cywilnego, administracyjnego oraz podatkowego. Specjalizuje się w prawie administracyjnym, cywilnym, handlowym i karnym. Ekspert merytoryczny Stowarzyszenia „Wolna Przedsiębiorczość”.
 

Kiedy i gdzie?

Szkolenie odbędzie się w 26 maja 2015 w Gdyni w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym przy Al. Zwycięstwa 96/98, w sali F0.17 w budynku IV (wejście w nowej części Parku; link do mapki>>  jak dojechać komunikacją miejską>>)

Zgłoszenia i kontakt

Więcej informacji o szkoleniu: tel. +48 796 704 730 lub +48 884 895 822, e-mail: pawel.gruszkowski@swp.gda.pl

Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

13-05-2015