Witamy na oficjalnej stronie internetowej regionalnego ośrodka Enterprise Europe Network w Sopocie


 

Spółka z o.o. bez tajemnic - praktyczne seminarium dla przedsiębiorców, 8 listopada 2016 r., AIP Business Link, Gdańsk

 Pomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość” zaprasza przedsiębiorców, przedstawicieli sektora MŚP i wszystkich zainteresowanych do udziału w praktycznym seminarium poświęconym spółce z ograniczoną odpowiedzialnością jako formie prawnej przedsiębiorstwa. 

  

Co?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to forma prawna przedsiębiorstwa i obecnie najpopularniejsza spółka Polsce i w Europie. Według danych z ostatniego „Małego Rocznika Statystycznego” publikowanego przez Główny Urząd Statystyczny, w 2015 roku w Polsce zarejestrowanych było już 382 394 spółek z o.o. Obniżenie wymaganego kapitału zakładowego oraz uregulowania w zakresie odpowiedzialności wspólników wpłynęły na wzrost popularności spółki z o.o. Jest to forma najczęściej wybierana przez przedsiębiorców planujących realizację dużych przedsięwzięć biznesowych. Jak każda struktura ma zarówno wiele zalet, jak i wad. 
 
Zatem kiedy i dlaczego warto zakładać spółki z o.o.?Czy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością torzeczywiście same korzyści? Jakieniebezpieczeństwa i trudności wiążą się z prowadzeniem spółki z o.o.? Na co powinien uważać każdy wspólnik czy członek zarządu? Jaki ciężar finansowy wiąże się z prowadzeniem działalności gospodarczej w formie takiej spółki? 
 
Przedmiotem praktycznego seminarium „Spółka z o.o. bez tajemnic” są wybrane zagadnienia i „prawnicze nowinki” dotyczące spółki z o.o. Przybliżone zostaną zmiany w prawie podatkowym, przełomowe orzeczenia sądów związane z zakładaniem i prowadzeniem spółki. Prowadzący powiedzą również o zmianach w prawie, które mogą mieć znaczenie dla spółek, które pracują nad pozyskaniem inwestorów. Zagadnienia nie są dobrane przypadkowo. Poruszają kwestie, z którymi przedsiębiorcy borykają się na etapie zakładania i prowadzenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
 
Seminarium „Spółka z o.o. bez tajemnic” organizowane jest w ramach projektu Enterprise Europe Network. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej udział w projekcie i w spotkaniu jest bezpłatny.  

 

Program:

09:45 – 10:00 
Rejestracja
 
10:00 – 11:45
Z życia spółki wzięte:
 • Czy spółka z o.o. jest zawsze najlepszym rozwiązaniem?
 • Równe udziały – nierówne prawo głosu – czy to możliwe? Na co warto uważać?
 • Czy spółkę z o.o. można zarejestrować w wirtualnym biurze?
 • O reprezentacji w spółce słów kilka.
 • Prawdy i mity o odpowiedzialności wspólników i członków zarządu.
 • Gdy pojawi się inwestor... o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez zwiększenie wartości nominalnej lub utworzenie nowych udziałów – jak przebiega ten proces w spółce z o.o.?
Anna Kujaszewska
 
11:45 – 12:00
Przerwa kawowa
 
12:00 – 13:45
 
 • Podatki przy zakładaniu i prowadzeniu spółki z o.o.
 • Obejmowanie udziałów a podatki.
 • Czym jest podwójne opodatkowanie w spółce z o.o. i jak się z nim zmierzyć?
 • Kto i na jakich zasadach odpowiada za prawidłowe rozliczenie podatkowe w spółce?
 • Obniżony podatek dochodowy dla spółek z o.o. – kto i kiedy może z niego skorzystać?
 • Nieodpłatna praca na rzecz spółki a podatki.
 • Spółka z o.o. jako płatnik podatku u źródła – przykłady, w których spółka płaci podatek za inny podmiot.
Joanna Kleina-Galińska
 
13:45 – 14:00
Pytania do ekspertek
 
 
 

Prowadzące:

Anna Kujaszewska – adwokat, absolwentka Prawa, Ekonomii oraz Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych na Uniwersytecie Gdańskim. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. reprezentowanie klientów w sprawach cywilnych, gospodarczych, ubezpieczeniowych, karnych, karnoskarbowych, administracyjnych, medycznych oraz rodzinnych. Specjalizuje się w prawie administracyjnym, cywilnym, handlowym oraz karny i jest autorką wielu publikacji. Prowadzi kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, podmiotów leczniczych. Jest ekspertem merytorycznym Stowarzyszenia „Wolna Przedsiębiorczość”. 

Joanna Kleina-Galińska – radca prawny, od 8 lat zajmuje się problematyką podatkową, doradzając zarówno przedsiębiorcom jak i osobom prywatnym. Posiada szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie problemów podatkowych typowych dla podmiotów działających m.in. w branży produkcyjnej, dystrybucyjnej, deweloperskiej i transportowej. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku VAT oraz opodatkowania transakcji związanych z obrotem nieruchomościami. Prowadzi bieżącą obsługę prawną podmiotów gospodarczych.
 
 

Dla kogo?

Seminarium jest adresowane do startupowcówprzedsiębiorców, przedstawicieli sektora MŚP i wszystkichzainteresowanych prawnymi aspektami prowadzenia przedsiębiorstwa. 

 

Kiedy i gdzie?

Seminarium odbędzie się w 8 listopada (wtorek) w Gdańsku w siedzibie AIP Business Link Trójmiasto, przy al. Grunwaldzka 472, Gdańsk, Olivia Business Center – Olivia Gate, wejście A, I piętro.

 

Zgłoszenia i kontakt:

Wstęp wolny, aby wziąć udział w seminarium, należy zarejestrować się za pomocą formularza na stronie: 

 

Szczegółowych informacji na temat seminarium i warunków uczestnictwa udziela: Paweł Gruszkowski, pomorski ośrodek Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu ,,Wolna Przedsiębiorczość", tel. 796 704 730, e-mail: pawel.gruszkowski@swp.gda.pl.  

 

 

 

25-10-2016