Witamy na oficjalnej stronie internetowej regionalnego ośrodka Enterprise Europe Network w Sopocie


 

Szkolenie - Co Ty wiesz o lojalności, czyli zakaz konkurencji w umowach. 20 października, Gdynia, PPNT

Co?

Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość” zaprasza przedsiębiorców i konsumentów do udziału w szkoleniu „Co Ty wiesz o lojalności, czyli zakaz konkurencji w umowach”.

W obecnych czasach, przy nieustannie rosnącej konkurencji w biznesie, coraz częściej mamy do  czynienia z różnego rodzaju umowami lub zapisami lojalnościowymi. Zakaz konkurencji wiąże się z ograniczeniem wykonywania czynności zawodowych – zarówno na rachunek własny (jako przedsiębiorca) i na rzecz osoby trzeciej (jako pracownik, zleceniobiorca, agent) – w trakcie trwania umowy i po jej zakończeniu. Ponieważ umowa o zakazie konkurencji zawierana jest w interesie pracodawcy lub zleceniodawcy, może dotyczyć różnych rodzajów umów cywilnoprawnych, tak o pracę, zlecenie, czy agencyjnej.

Podczas szkolenia przeanalizujemy regulacje o zakazie konkurencji w umowach cywilnoprawnych i przedstawimy orzeczenia sądów. Omówimy również charakter umowy o zakazie konkurencji w stosunku pracy i kiedy pracownik zostaje zwolniony z zakazu konkurencji. Odpowiemy na pytania i wyjaśnimy:

·         Kiedy dochodzi do naruszenia zakazu konkurencji?

·         Jakie konsekwencje grożą za naruszenie zakazu? 

Szkolenia „Co Ty wiesz o lojalności, czyli zakaz konkurencji w umowach” są realizowane w ramach projektu Enterprise Europe Network. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej udział w projekcie oraz w szkoleniach jest bezpłatny. 

Program Szkolenia

9.30

Rejestracja i powitalna kawa

10.00

Umowa o zakazie konkurencji w stosunku pracy – elementy konstrukcyjne umowy

Forma umowy

Wynagrodzenie z tytułu zakazu konkurencji

Czas obowiązywania zakazu

Zakres odpowiedzialności

Klauzule o zakazie konkurencji w umowach cywilnoprawnych

11.20

Przerwa kawowa

11.40

Zachowania pracowników i byłych pracowników, które naruszają zakaz konkurencji.

Orzeczenia sądów.

Odpowiedzialność z tytułu zakazu konkurencji.

Wysokość odszkodowania.

12.40

Przerwa kawowa

13.00

Postępowanie w sprawach dotyczących zakazu konkurencji.

Analiza postanowień w umowach o zakazie konkurencji.

14.00

Zakończenie

 

Prowadząca

Anna Kujaszewska – adwokat, absolwentka Prawa, Ekonomii oraz Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych na Uniwersytecie Gdańskim. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. reprezentowanie klientów w sprawach cywilnych, gospodarczych, ubezpieczeniowych, karnych, karnoskarbowych, administracyjnych, medycznych oraz rodzinnych. Specjalizuje się w prawie administracyjnym, cywilnym, handlowym oraz karny i jest autorką wielu publikacji. Prowadzi kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, podmiotów leczniczych. Jest ekspertem merytorycznym Stowarzyszenia „Wolna Przedsiębiorczość”.

 

Dla kogo?

Szkolenie jest adresowane do pracowników, pracodawców, freelancerów i przedsiębiorców MŚP wszystkich sektorów zainteresowanych zasadami, prawami i obowiązkami dotyczącymi zakazu konkurencji w umowach.

Gdzie i kiedy?

Szkolenie odbędzie się w 20 października (wtorek) w Gdyni w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym przy Al. Zwycięstwa 96/98, w sali F0.02 w budynku IV (wejście w nowej części Parku;  link do mapki>>  jak dojechać komunikacją miejską>>)

Kontakt:

Więcej informacji o szkoleniu: 796 704 730, e-mail pawel.gruszkowski@swp.gda.pl

Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

06-10-2015