Witamy na oficjalnej stronie internetowej regionalnego ośrodka Enterprise Europe Network w Sopocie


 

O spółce z o.o. bez tajemnic raz jeszcze - praktyczne seminarium w Gdańsku, 09.12.16, AIP Business Link

 W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie i prośby o ponowną organizację spotkania dla większej grupy uczestników, pomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość” zaprasza startupowców, przedsiębiorców MŚP i wszystkich zainteresowanych do udziału w drugiej edycji seminarium poświęconego spółce z o. o. jako formie prawnej przedsiębiorstwa.  

Co?

Na pierwsze seminarium naszego ośrodka sieci Enterprise Europe Network zgłosiło się ponad 100 osóbi choć spółka z o.o. to obecnie najpopularniejsza forma spółka Polsce i w Europie przedsiębiorcy wciąż szukają dostępu do informacji i wiedzy przekazywanych w przystępny sposób.
Według danych GUS w 2015 roku w Polsce zarejestrowanych było ponad 380 tys. spółek z o.o.. Obniżenie wymaganego kapitału zakładowego oraz uregulowania dotyczące odpowiedzialności wspólników zwiększyły zainteresowanie tą formą, zwłaszcza wśród przedsiębiorców planujących realizację dużych przedsięwzięć biznesowych. 

Jak każda struktura ma zarówno wiele zalet, jak i wad. Zatem kiedy i dlaczego warto zakładać spółki z o.o.? Czy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to rzeczywiście same korzyści? Jakie niebezpieczeństwa i trudności wiążą się z prowadzeniem spółki z o.o.? Na co powinien uważać każdy wspólnik i członek zarządu? Jaki ciężar finansowy wiąże się z prowadzeniem działalności gospodarczej w formie takiej spółki? 

Podczas praktycznego seminarium „O spółce z o.o. bez tajemnic” omówione zostaną zagadnienia i „prawnicze nowinki”. Przybliżone zostaną zmiany w prawie podatkowym i orzeczenia sądów związane z zakładaniem i prowadzeniem spółki. Prowadzące opowiedzą o zmianach w prawie mających znaczenie dla spółek poszukujących inwestorów. Zagadnienia nie są dobrane przypadkowo – poruszają kwestie, z którymi przedsiębiorcy borykają się na etapie zakładania i prowadzenia spółki z o.o. 
 
Seminarium „O spółce z o.o. bez tajemnic” organizowane jest w ramach projektu Enterprise Europe Network. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej udział w projekcie i w spotkaniu jest bezpłatny.  

 

Program:

09:45 – 10:00 
Rejestracja
 
10:00 – 11:45
Z życia spółki wzięte:
 • Czy spółka z o.o. jest zawsze najlepszym rozwiązaniem?
 • Równe udziały – nierówne prawo głosu – czy to możliwe? Na co warto uważać?
 • Czy spółkę z o.o. można zarejestrować w wirtualnym biurze?
 • O reprezentacji w spółce słów kilka.
 • Prawdy i mity o odpowiedzialności wspólników i członków zarządu.
 • Gdy pojawi się inwestor... o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez zwiększenie wartości nominalnej lub utworzenie nowych udziałów – jak przebiega ten proces w spółce z o.o.?
Anna Kujaszewska
 
11:45 – 12:00
Przerwa kawowa
 
12:00 – 13:45
 
 • Podatki przy zakładaniu i prowadzeniu spółki z o.o.
 • Obejmowanie udziałów a podatki.
 • Czym jest podwójne opodatkowanie w spółce z o.o. i jak się z nim zmierzyć?
 • Kto i na jakich zasadach odpowiada za prawidłowe rozliczenie podatkowe w spółce?
 • Obniżony podatek dochodowy dla spółek z o.o. – kto i kiedy może z niego skorzystać?
 • Nieodpłatna praca na rzecz spółki a podatki.
 • Spółka z o.o. jako płatnik podatku u źródła – przykłady, w których spółka płaci podatek za inny podmiot.
Joanna Kleina-Galińska
 
13:45 – 14:00
Pytania do ekspertek
 
 
 

Prowadzące:

Anna Kujaszewska – adwokat, absolwentka Prawa, Ekonomii oraz Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych na Uniwersytecie Gdańskim. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. reprezentowanie klientów w sprawach cywilnych, gospodarczych, ubezpieczeniowych, karnych, karnoskarbowych, administracyjnych, medycznych oraz rodzinnych. Specjalizuje się w prawie administracyjnym, cywilnym, handlowym oraz karny i jest autorką wielu publikacji. Prowadzi kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, podmiotów leczniczych. Jest ekspertem merytorycznym Stowarzyszenia „Wolna Przedsiębiorczość”. 

Joanna Kleina-Galińska – radca prawny, od 8 lat zajmuje się problematyką podatkową, doradzając zarówno przedsiębiorcom jak i osobom prywatnym. Posiada szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie problemów podatkowych typowych dla podmiotów działających m.in. w branży produkcyjnej, dystrybucyjnej, deweloperskiej i transportowej. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku VAT oraz opodatkowania transakcji związanych z obrotem nieruchomościami. Prowadzi bieżącą obsługę prawną podmiotów gospodarczych.
 
 

Dla kogo?

Seminarium jest adresowane do startupowcówprzedsiębiorców, przedstawicieli sektora MŚP i wszystkich zainteresowanych prawnymi aspektami prowadzenia przedsiębiorstwa. 

 

Kiedy i gdzie?

Seminarium odbędzie się w 9 grudnia (piątek) w Gdańsku w siedzibie AIP Business Link Trójmiasto, przy al. Grunwaldzka 472, Gdańsk, Olivia Business Center – Olivia Gate, wejście A, I piętro.

 

Zgłoszenia i kontakt:

Wstęp wolny, aby wziąć udział w seminarium, należy zarejestrować się za pomocą formularza na stronie: 

 

Szczegółowych informacji na temat seminarium i warunków uczestnictwa udziela: Paweł Gruszkowski, pomorski ośrodek Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu ,,Wolna Przedsiębiorczość", tel. 796 704 730, e-mail: pawel.gruszkowski@swp.gda.pl.  

 

02-12-2016