Witamy na oficjalnej stronie internetowej regionalnego ośrodka Enterprise Europe Network w Sopocie


 

Pomorski tydzień na EXPO 2015 - spotkanie organizacyjne - 28 kwietnia 2015 r., Gdańsk

W imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego informujemy, że w najbliższy wtorek, 28 kwietnia w godz. 11-13 w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące Pomorskiego Tygodnia na EXPO2015. 

 


O EXPO 2015

Wystawa Światowa EXPO to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenia promocyjne na świecie, które w tym roku odbędzie się w gospodarczej stolicy Włoch – Mediolanie. Tematem przewodnim jest „Wyżywienie planety , energia dla życia”. W  trakcie wystawy – od 1 maja do 31 października – uczestniczące kraje zaprezentują dotychczasowe osiągnięcia, inspirując innych nowymi pomysłami i ideami innych. Wydarzenie jest adresowane do przedstawicieli administracji, biznesu, kultury i sztuki, a także turystów z całego świata. W EXPO 2015 uczestniczyć będzie 147 krajów, i – według szacunków organizatorów – ponad 20 milionów zwiedzających.

 

Pomorski Tydzień

W trakcie EXPO 2015, w dniach 1-7 czerwca, odbędzie się Pomorski Tydzień, którego głównym organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Wśród partnerów wydarzenia są oczywiście Miasto Gdańsk, Miasto Gdynia, Miasto Sopot, a także m.in. Enterprise Europe Network i Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość”.

 

Program specjalny Pomorskiego Tygodnia zakłada promocję uwzględniającą potencjał gospodarczy, turystyczny i kulturalny Pomorza. W ramach programu gospodarczego organizowane się otwarte, międzynarodowe seminaria branżowe, w tym m.in. 4 czerwca w siedzibie Izby Handlowej w Mediolanie seminarium zatytułowane „Potencjał gospodarczy Pomorza”, połączone z rozmowami B2B dedykowanymi następującym branżom: gospodarka morska i logistyka/transport, ICT oraz budownictwo. W trakcie spotkania zostanie zaprezentowana oferta inwestycyjna i możliwości współpracy handlowej we wspomnianych branżach. Oprócz polskich przedsiębiorców udział wezmą przedstawiciele firm z analogicznych branż z Włoch i innych krajów biorących udział w EXPO. Ponadto, dzięki współpracy z Konsulatem Generalnym RP w Mediolanie, 5 czerwca odbędzie się Pomorska Gala Biznesu z networkingiem biznesowym i instytucjonalnym.

 

Korzyści

Oferta Pomorskiego Tygodnia prezentowana podczas EXPO 2015 w pierwszym tygodniu czerwca, dotrze do ponad 70 tysięcy odwiedzających. Udział w EXPO 2015 w Mediolanie to wyjątkowa okazja do zaprezentowania oferty województwa pomorskiego nie tylko odwiedzającym z Włoch, ale też z całego świata. Biznesowy charakter Mediolanu, miasta-gospodarza EXPO i dedykowany program gospodarczy pozwolą nawiązać bezpośrednie kontakty z włoskimi partnerami, a tym samym osiągnąć długofalowe korzyści, jak wzrost obrotów czy inwestycje kapitałowe.

 

Kiedy:

Spotkanie informacyjne dotyczące możliwości i korzyści z udziału w Pomorskim Tygodniu na EXPO2015 odbędzie się w najbliższy wtorek 28 kwietnia w godz. 11-13 w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku

W imieniu Urzędu  Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego zapraszamy i zachęcamy do udziału w spotkaniu informacyjnym i Pomorskim Tygodniu podczas EXPO2015.

 

Więcej informacji o udziale Polski wystawie Światowej EXPO 2015: www.expo.gov.pl

 

Program spotkania do pobrania>>

24-04-2015