Witamy na oficjalnej stronie internetowej regionalnego ośrodka Enterprise Europe Network w Sopocie


 

Konkurencja nie śpi, czyli o zmaganiach przedsiębiorcy z nieuczciwą konkurencją, 15 grudnia 2015 r., Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni

Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość” zaprasza do udziału w szkoleniu „Konkurencja nie śpi, czyli o zmaganiach przedsiębiorcy z nieuczciwą konkurencją”.

 

Czy jesteś przedsiębiorcą czy klientem, zgodnie z polskim prawem, jako uczestnik rynku możesz żądać ochrony swoich interesów. Warto więc wiedzieć, jakie działania konkurencji są sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami i jak się przed nimi bronić. Podczas szkolenia przedstawimy najczęściej występujące w obrocie czyny nieuczciwej konkurencji. W przystępny sposób omówimy ustawę o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Dużo uwagi poświęcimy ochronie tajemnicy przedsiębiorstwa i podpowiemy, jakie rozwiązania może zastosować przedsiębiorca, by lepiej chronić swoje tajemnice. Podpowiemy też, jakich błędów unikać przy wyborze nazwy i domeny, a także sprawdzimy, jak z nieuczciwą konkurencją rozprawiają się sądy. Odpowiemy na najczęściej zadawane pytania, w tym.in.

  • Czym jest nieuczciwa konkurencja i jak można się przed nią bronić?
  • Jak chronić tajemnicę przedsiębiorstwa i co zrobić, gdy zostanie naruszona?
  • Jak reagować, gdy konkurencyjna firma rozpowszechnia nieprawdziwe informacje na nasz temat? 
  • Co zrobić, gdy konkurencja używa naszej nazwy? Czy naśladownictwo produktów zawsze jest niedozwolone? I co z nieuczciwą reklamą?
  • Czy zawsze trzeba w równy sposób traktować klientów? Co może zrobić konsument, a co poszkodowany przedsiębiorca? I jak można ukarać przedsiębiorcę, który stosuje nieuczciwą konkurencję?

 

Szkolenie „Konkurencja nie śpi, czyli o zmaganiach przedsiębiorcy z nieuczciwą konkurencją” jest realizowane w ramach projektu Enterprise Europe Network. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej udział w projekcie oraz w szkoleniach jest bezpłatny. 

 

Program szkolenia:

9.30

Rejestracja

10.00

Czym jest prawo konkurencji?

Jakie czyny uznajemy za nieuczciwe?

Omówienie czynów nieuczciwej konkurencji: kto ma prawo do nazwy – czy zawsze prawo do nazwy przysługuje temu, kto ją pierwszy zarejestruje?                                                     

Używanie podobnej kolorystyki, haseł, znaków.

Wprowadzanie w błąd odnośnie pochodzenia produktu.

Naśladownictwo produktu.

11.15

Przerwa kawowa

11.30

Rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji o swoim lub innym przedsiębiorcy lub przedsiębiorstwie.

Zróżnicowane traktowanie niektórych klientów.

Eliminowanie konkurencji poprzez zaniżanie cen.

Nieuczciwa reklama.

12.30

Przerwa kawowa

12.45

Tajemnica przedsiębiorstwa – czym jest i jak ją chronić?

Umowy o poufności, zabezpieczenia.

Odpowiedzialność cywilna w razie dokonania czynu nieuczciwej konkurencji.

Odpowiedzialność karna.

14.00

Zakończenie

 

Prowadząca:

Anna Kujaszewska – adwokat, absolwentka Prawa, Ekonomii oraz Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych na Uniwersytecie Gdańskim. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. reprezentowanie klientów w sprawach cywilnych, gospodarczych, ubezpieczeniowych, karnych, karnoskarbowych, administracyjnych, medycznych oraz rodzinnych. Specjalizuje się w prawie administracyjnym, cywilnym, handlowym oraz karny i jest autorką wielu publikacji. Prowadzi kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, podmiotów leczniczych. Jest ekspertem merytorycznym Stowarzyszenia „Wolna Przedsiębiorczość”.

 

Dla kogo:

Szkolenie jest adresowane do pracowników, pracodawców, freelancerów i przedsiębiorców MŚP wszystkich sektorów zainteresowanych zagadnieniami nieuczciwej konkurencji.

 

Gdzie i kiedy:

Szkolenie odbędzie się w 15 grudnia (wtorek) w Gdyni w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym przy Al. Zwycięstwa 96/98, w sali F0.17 w budynku IV (wejście w nowej części Parku;  link do mapki>>  jak dojechać komunikacją miejską>>)

 

Zgłoś się na szkolenie >>

 

Kontakt:

Więcej informacji o szkoleniu: tel. (58) 342 79 46 lub 796 704 730, e-mail pawel.gruszkowski@swp.gda.pl

 

Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

 

25-11-2015