Witamy na oficjalnej stronie internetowej regionalnego ośrodka Enterprise Europe Network w Sopocie


 

Forum Przedsiębiorstw - 31 maja w PPNT w Gdyni

Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza na Forum Przedsiębiorstw, które co roku przyciąga blisko 300 przedstawicieli pomorskich firm, głównie z sektora MSP. Jest to doskonała okazja do zdobycia aktualnej wiedzy i praktycznych informacji związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, wymiany doświadczeń oraz nawiązania kontaktów biznesowych.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 31 maja (środa) o godz. 9.00 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.  

W tym roku Forum rozpocznie się komentarzem ekspertów na temat aktualnych wydarzeń gospodarczych oraz oceny ich wpływu na działalność MŚP. Wśród ekspertów pojawią się: Maciej Reluga, Główny Ekonomista i Członek Zarządu BZ WBK, prof. dr hab Piotr Dominiak, prorektor ds. internacjonalizacji i innowacji Politechniki Gdańskiej oraz dr. Kalina Kunowska, doradca podatkowy i wykładowca akademicki. Ta część zakończy się panelem dyskusyjnym, do którego zostali zaproszeni pomorscy przedsiębiorcy Maciej Grabski, prezes Olivia Business Centre, Jan Czechowicz, właściciela firmy PLASMET Czechowicz Sp. j., Krzysztof Igielski reprezentujący firmę Igielski Ochrona Sp. z o.o. oraz Centra Medyczno-Stomatologiczne iMed. oraz Martyna Woźny-Tomczak, dyrektor firmy Personia. Panel dyskusyjny poprowadzi dziennikarz gospodarczy Piotr Świąc.  

Podczas przerwy networkingowej, w specjalnie zaaranżowanej przez Grupę Nowy Styl przestrzeni do rozmów biznesowych, przy dobrej kawie i przekąskach będzie okazja do nawiązania nowych kontaktów oraz skorzystania z bezpłatnych konsultacji w zakresie możliwości rozwoju potencjału eksportowego  oraz pozyskania funduszy europejskich na rozwój działalności firm. 

Po przerwie w ramach trzech bloków odbędą się spotkania w obszarze: finansów, zarządzania i innowacji. Tematyka wystąpień w bloku Finanse dotyczyć będzie ulg podatkowych, finansowania działalności eksportowej firmy oraz floty samochodowej w przedsiębiorstwach. W sesji Zarządzanie uczestnicy będą mogli wysłuchać ekspertów, którzy powiedzą m.in. o wprowadzaniu zmian  i projektowaniu przestrzeni pracy wpływającej na większą efektywność pracowników, a także o planowaniu rozwoju z zaangażowanym zespołem. W bloku Innowacje poruszone zostaną kwestie współpracy firm z uczelniami, ochrony własności przemysłowej oraz wartości dodanej projektów badawczo – rozwojowych.

Atrakcyjność wydarzenia potwierdza fakt, iż co roku przyciąga ono wielu przedstawicieli pomorskiego biznesu. Tegoroczne Forum wzbogacone będzie o nowe treści dzięki Partnerom z dużym zasobem specjalistycznej wiedzy i ciekawą ofertą dla firm tj. BZ WBK Grupa Santander, Olivia Business Centre, Nowy  Styl  Group, JWP Rzecznicy Patentowi , będących Partnerami Strategicznymi Forum oraz Deloitte, RDS Lucjan Iżakiewicz oraz Excento Sp. z o.o. i PPNT, partnerów wspierających.
 

Udział w Forum Przedsiębiorstw jest bezpłatny. Rekrutacja on-line odbywa się poprzez stronę internetową www.forumprzedsiebiorstw.plontakt do organizatorów: 

 

Agencja Rozwoju Pomorza: 
Dział Rozwoju Przedsiębiorczości, Katarzyna Laskowska, tel. 58 32 33 228, katarzyna.laskowska@arp.gda.pl 
Dział Promocji, Katarzyna Kaparska, tel. 58 32 33 231, katarzyna.kaparska@arp.gda.pl   

Źródło: Agencja Rozwoju Pomorza, www.arp.gda.pl

19-05-2017